У майбутніх безпекових гарантіях для України мають брати участь і США, і Євросоюз, і Велика Британія тощо.
Про це на пресконференції у вівторок заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, відповідаючи на запитання Укрінформу, чи не вбачає уряд на тлі турбулентності відносин зі США певне зменшення значення Штатів у встановленні миру з РФ і передачу ролі медіатора, наприклад, Туреччині.
«Я переконаний, що у майбутніх таких гарантіях безпекових України мають приймати участь і США, і ЄС, європейські країни, Велика Британія…. Туреччина – можливо, це будемо вирішувати (у процесі роботи – ред.)… По-перше, зараз немає ще ось цього треку перемовин – хто мав би бути посередником чи хто буде це все вести. Цього немає, і ми поки що зосереджені на нашій роботі з ЄС, на нашій роботі зі США, з Великою Британією, з партнерами, які можуть у подальшому виступати гарантами безпеки для України», – зазначив Шмигаль.
У свою чергу, Україна говорить про те, що у майбутньому необхідно сформувати певну коаліцію, яка забезпечить присутність стабільного і достатнього для безпеки ЄС і Європи контингенту, пояснив Прем’єр.
За його словами, Україна хотіла би брати у цьому участь і спроможна це зробити. «Сьогоднішні наші стандарти – це уже стандарти НАТО. Наша армія сьогодні – одна із найспроможніших, найсильніших. Відповідно, робота з партнерами, з ЄС стосовно утворення такого безпекового контингенту – це наступні кроки. Сьогодні їх, очевидно, зарано коментувати. Тому ми працюємо і будемо працювати з нашими стратегічними сталими партнерами», – підкреслив Шмигаль.
Глава уряду додав, що Україна вдячна всім своїм партнерам, які готові і підставляють плече Україні у боротьбі проти агресії РФ і усім партнерам, які готові підставити плече у питанні укладання мирної угоди.
Читайте також: Австралія готова розглянути направлення миротворців в Україну
«Але я повторю за нашим Президентом: Україну цікавить справедливий стійкий тривалий мир. Ми готові до перемовин, ми готові – на умовах України. Умови чітко сформульовані. Є відповідна формула президента, є відповідні наші підходи до того, яким чином це робити. Україна є країною-жертвою. Відповідно, від нас має йти ця ініціатива. Вона і йде від нас. І ми її публічно комунікуємо», – заявив Шмигаль.
Як повідомлялося, раніше прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що зусилля із підтримки миру у Європі і досягнення успіху у припиненні війни в Україні повинні мати сильну підтримку з боку США.
За словами глави польського уряду Дональда Туска, план майбутніх переговорів щодо миру в Україні має враховувати позицію Києва та кількадесяти країн, зокрема й тих, які не входять в ЄС. Гарантії безпеки для України є окремим питанням, яке не було предметом переговорів у Лондоні 2 березня.