Президент США Дональд Трамп, як він заявив, планує провести 18 березня телефонну розмову з понад 25-річним очільником Росії Володимиром Путіним про припинення війни Росії проти України. У Кремлі підтвердили. Трамп сказав, що говоритимуть про «поділ певних активів». Що ділитимуть? І яке мають право?
Президент США Дональд Трамп анонсував розмову з російським керманичем Володимиром Путіним 18 березня напередодні, пише Радіо Свобода.
«За вихідні було зроблено багато роботи. Ми хочемо побачити, чи зможемо ми покласти край цій війні. Можливо, ми зможемо, можливо, ми не зможемо, але я думаю, що у нас є дуже хороші шанси», – сказав президент США.
За його словами, обговорення, зокрема, буде стосуватися «поділу певних активів», йтиметься про «території і електростанції».
Очевидно, мова про Запорізьку АЕС – це найбільша атомна електростанція в Європі. Вона перебуває в окупованому армією РФ місті Енергодар.
Ситуацію із Запорізькою АЕС 14 березня прокоментував президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що окупована станція стала проблемою для росіян і що без України існування ЗАЕС неможливе, зауважує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».
Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков підтвердив, що розмова двох президентів відбудеться у вівторок, 18 березня.
До цього Путін та Трамп розмовляли у ніч на 14 березня. Після тієї розмови американський президент написав у своїй соцмережі TruthSocial про «дуже хороші та продуктивні дискусії з президентом Росії». Володимир Путін сказав, що «загалом ситуація починає рухатися».
Після переговорів у Саудівській Аравії 11 березня Україна спільно із Сполученими Штатами запропонували Кремлю 30-денне перемир’я. Володимир Путін не дав однозначної відповіді, сказавши, що йому подобається сама ідея, але треба обговорити реалізацію. Наголосивши, що Київ використає це перемир’я для продовження мобілізації та озброєння ЗСУ.
Тим часом високопосадовець заявив, що Москва наполягатиме на тому, щоб Україна не вступала до НАТО і залишилася «нейтральною» в будь-якій мирній угоді – умова, яку Київ давно відкидає, пише Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.
14 березня Путін заявив, що будь-яка угода має призвести до довгострокового миру, який усуне першопричини війни – явний натяк на розширення НАТО та інші події, які, за словами Путіна, поставили під загрозу безпеку Росії, наголошується в публікації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.