Close Menu
    Останнє

    СБУ та Нацполіція викрили ще сімох колаборантів, які працювали на агресора

    11 Липня, 2025

    Припинення вогню можливе до кінця 2025 року – Буданов

    11 Липня, 2025

    Трамп анонсував «важливу заяву щодо росії» 14 липня і сказав, що розчарований у ній

    11 Липня, 2025
    Info Future
    • Україна
    • Війна
    • Світ
    • Політика
    • Економіка
    • Бізнес
    Info Future
    Головна / Економіка / Фінансовий аудит Мінагрополітики засвідчив недоліки процесів консолідації звітності та обліку активів
    Економіка

    Фінансовий аудит Мінагрополітики засвідчив недоліки процесів консолідації звітності та обліку активів

    26 Липня, 2024Коментарів немає
    Поділитися Facebook Twitter Copy Link LinkedIn Telegram

    Звітність Мінагрополітики, за винятком обмежень, в усіх суттєвих аспектах, складена відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку та нормативно-правових документів. Однак, аудитори зазначають, що такі обмеження, лише в частині активів становлять 2,1 млрд грн, або майже половину валюти балансу. Аудитом також встановлено суттєві помилки викривлення на рівні консолідованого балансу на загальну суму 347,4 млн грн та несуттєві помилки викривлення фінансової звітності на загальну суму 967,3 млн гривень.

    Такі висновки Рахункової палати за результатами фінансового аудиту Міністерства аграрної політики та продовольства України за 2023 рік щодо консолідованої фінансової та зведеної бюджетної звітності Мінагрополітики та підпорядкованих йому суб’єктів. Звіт за результатами аудиту затвердили на засіданні 23 липня.

    Зокрема, як зазначив у своєму виступі заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка, станом на 1 січня 2024 року обсяг активів та балансу Міністерства становив 4,5 млрд грн, однак документально підтверджено наявність лише частини цих активів.

    «Під час фінансового аудиту фахівці Рахункової палати  отримали аудиторські докази до даних фінансової і бюджетної звітності Мінагрополітики за 2023 рік з обмеженнями майже на половину коштів балансу –  на 2,1 млрд грн. Також наявні обмеження щодо надання доказів щодо зобов’язань – 260,2 млн. грн та касових видатків за 2023 рік – 72,6 млн. грн» – зазначає Сергій Ключка.

    Як йдеться у Звіті, обмеження виникли, зокрема, через перебування окремих розпорядників коштів на окупованих територіях та в зонах бойових дій, а також – через відсутність у Міністерства можливостей надати окрему документацію на запит аудиторів.

    Також Сергій Ключка зазначив, що аудитом виявлено несуттєві помилки та викривлення фінансової звітності на загальну суму 967,3 млн. грн (на дату завершення аудиту не відкориговано – на 951,9 млн. грн), з них вплив на звітність мають помилки на 403,9 млн грн.

    Зокрема, у звітах про заборгованість за окремими програмами (загальний та спеціальний фонди) не відображено інформації про прострочену дебіторську та кредиторську заборгованість на кінець звітного періоду на загальну суму    133,2 млн грн. Також об’єкти контролю не розкрили інформації про суми заборгованості за заробітною платою та суми виплат працівникам при звільненні, що є недотриманням вимог та стандартів бухгалтерського обліку в держсекторі.

    Аудитори Рахункової палати виявили і факти заниження балансової вартості основних засобів на суму 40,7 млн грн. Окрім цього, на кінець 2023 року не було оформлено права постійного користування на 435 земельних ділянок, що перебувають у користуванні міжрайонних управлінь водного господарства, переданих від Держводагентства до Держрибагентства. У зв’язку з цим, їхня вартість, відображена у консолідованій фінансовій звітності, не оновлена.

    Виявлено також, що на балансах об’єктів продовжує обліковуватися майно, повністю знищене або частково зруйноване внаслідок бойових дій чи окупації. Таке майно уже не є активом, оскільки воно не може приносити прибутку, тож на думку аудиторів, це питання потребує нормативно-правового регулювання.

    Аудитом також встановлено, що Мінагрополітики не впроваджено для суб’єктів державного сектору, підпорядкованих міністерству, єдиної облікової політики для подібних операцій та інших подій за схожими обставинами. Крім того, аудитори наголошують, що консолідація фінансової звітності Мінагрополітики здійснюється лише за окремими показниками.

    Враховуючи виявлені недоліки та порушення, Рахункова палата рекомендувала:

    – Міністерству фінансів України/Казначейству розробити методологію процесу консолідації фінансової звітності субʼєктами державного сектору;

    – суб’єктам державного сектору з метою належного обліку основних засобів рекомендовано дотримуватись вимог законодавства та вжити дієвих заходів внутрішнього контролю для забезпечення достовірності обліку основних засобів;

    – Мінагрополітики вжити заходів щодо визначення, погодження та застосування до 01.11.2024 суб’єктами державного сектору, підпорядкованими Мінагрополітики, єдиної облікової політики для подібних операцій відповідно до вимог національних стандартів бухгалтерського обліку в державному секторі та ін.

    Представники об’єкта контролю погодилися з висновками Рахункової палати та зазначили, що вже врахували окремі зауваження і виправили помилки на 15 млн грн.

    Звіт у визначений законодавством період буде надіслано до Верховної Ради України, об’єктів контролю та оприлюднено на офіційному сайті Рахункової палати.

    Читайте також

    Італія виділить понад 30 млн євро на відновлення шести памʼяток Одеси, пошкоджених РФ

    11 Липня, 2025

    Мінсоцполітики розпочало тестування нового виду допомоги для отримувачів соцвиплат

    10 Липня, 2025

    На скільки зросли ціни на м’ясо в Україні у 2025 році

    9 Липня, 2025

    ЄС розглядає три способи покриття дефіциту бюджету України на 2026 рік

    8 Липня, 2025

    Зеленський підписав закон про виплати з бюджету щодо угоди з США про надра

    3 Липня, 2025

    Румунія продовжила ліцензування імпорту агропродукції з України до кінця 2025 року

    3 Липня, 2025
    Підписатися
    Сповістити про
    0 Коментарі
    Старіші
    Новіші Найпопулярніші
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі

    Останні новини

    СБУ та Нацполіція викрили ще сімох колаборантів, які працювали на агресора

    11 Липня, 2025

    Припинення вогню можливе до кінця 2025 року – Буданов

    11 Липня, 2025

    Трамп анонсував «важливу заяву щодо росії» 14 липня і сказав, що розчарований у ній

    11 Липня, 2025

    У Києві запускають систему перехоплення ворожих безпілотників в рамках проєкту “Чисте небо”

    11 Липня, 2025

    Італія виділить понад 30 млн євро на відновлення шести памʼяток Одеси, пошкоджених РФ

    11 Липня, 2025

    Підпишіться на новини

    Отримуйте останні новини від InfoFuture про Україну, світ, війну та політику.

    Donat

    Актуальні новини України та світу

    InfoFuture – ваш надійний всеукраїнський новинний портал! Ми цілодобово висвітлюємо найважливіші події в Україні та світі: політика, економіка, суспільство, спорт, культура, технології та наука. Оперативні новини, аналітика, розслідування та коментарі експертів – усе це ви знайдете на InfoFuture. Тільки перевірені факти, актуальна інформація та об’єктивний погляд на події.

    Ми працюємо з надійними джерелами та перевіряємо кожен факт, щоб ви отримували лише правдиву та актуальну інформацію.

    Наші журналісти уважно слідкують за подіями в Україні та за кордоном, щоб першими повідомляти вам про важливі зміни. Ми висвітлюємо резонансні події, досліджуємо суспільно значущі теми та допомагаємо розібратися у складних питаннях.

    Долучайтеся, щоб бути в курсі найсвіжіших новин і не пропустити жодної важливої події!

    Підпишіться на оновлення

    Отримуйте останні новини від InfoFuture про Україну, світ, війну та політику

    InfoFuture © 2025
    • Україна
    • Війна
    • Політика
    • Економіка
    • Світ

    Натисніть Esc щоб скасувати

    wpDiscuz