Серед українців зріс рівень довіри до президента України Володимира Зеленського після загострення відносин зі США та суперечки у Овальному кабінеті. У першій половині лютого 2025 року він становив 57%, зараз — 68%.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного з 14 лютого по 4 березня, пише NV.
Зазначається, що у першій половині лютого Зеленському не довіряли 37% людей, а у період 14 лютого — 4 березня — 29%.
Таким чином, баланс довіри-недовіри покращився до +38%.
У КМІС також підкреслили, що довіра до Зеленського подібна в усіх регіонах України, однак на сході вона трошки нижча — 60% довіряють Зеленському і 36% не довіряють.
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи опитування, заявив, що наразі спостерігається процес єднання суспільства на тлі нових викликів.
Він додав, що подальша динаміка залежатиме від того, чи залишатиметься атмосфера такою ж «емоційно зарядженою із підвищеними ризиками», чи настане «охолодження».
«У будь-якому разі важливо підкреслити, що основна причина єднання і підвищення довіри президенту — не атаки на нього персонально. Українці сприймають риторику нової влади США як атаку на всю Україну і всіх українців», — пояснив Грушецький.
За його словами, українці хочуть миру, але результати опитувань стабільно показують, що абсолютна більшість — проти миру на будь-яких умовах.
«Українці – гнучкі і готові до навіть болючих компромісів, але не до компромісу, який буде капітуляцією. Українці зберігають волю до боротьби і попри все продовжать її», — наголосив Грушецький.