Приймання заявок на виплати за програмою «Зимова єПідтримка» завершилося. 14,4 млн громадян скористалися можливістю отримати 1000 гривень допомоги через Дію, відділення банків-партнерів та Укрпошту впродовж трьох зимових місяців, протягом яких тривала програма. Про це повідомили в Міністерстві економіки.
«Зимова єПідтримка» допомогла мільйонам українців пройти цю зиму. Кожен, хто потребував допомоги, міг подати заявку на виплату 1000 гривень для себе та своїх дітей. Держава вже профінансувала понад 10 мільйонів заявок, поданих у Дії та через банки-партнери. Крім того, 1,7 млн людей, серед яких пенсіонери, люди з інвалідністю та мешканці прифронтових територій, отримали допомогу через Укрпошту. Люди використали ці кошти на оплату комунальних послуг, ліки, зв’язок та інші послуги. Частина коштів пішла на благодійність та підтримку наших захисників. Виплати ще тривають. Усі заявки, подані до кінця доби 28 лютого, будуть опрацьовані. Використати кошти можна до кінця 2025 року», – зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
«Зимова єПідтримка» стала наймасовішою програмою фінансової підтримки населення в історії України. Найбільшу кількість заявок українці подали через Дію.
«Зимова єПідтримка стала наймасовішою послугою за всю історію. Лише за першу добу ми отримали 2,5 млн заяв в Дії, а за три місяці роботи програми – 12 млн заяв. Це також найшвидша послуга з отримання коштів у світі. Кілька кліків у Дії й українці отримали допомогу від держави, яку можна витратити на певні товари та послуги, а також задонатити на підтримку Сил оборони», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.
Як українці отримували допомогу?
12,7 млн за прямими заявками:
Дія – 12 млн
Банки-партнери – 577 тис.
Укрпошта – 130 тис.
1,7 млн через Укрпошту за списками Мінсоцполітики:
Пенсіонери
Люди з інвалідністю
Мешканці прифронтових територій
«Найважливішим нашим завданням у реалізації «Зимової єПідтримки» було зробити все належне, аби цю допомогу від держави отримали вразливі категорії населення – люди з інвалідністю, пенсіонери, мешканці прифронтових територій. Для цього Мінсоцполітики детально опрацювало перелік отримувачів пенсій та соціальних допомог. Таким чином у цей складний час додаткову допомогу отримали 1, 7 млн українців. Ці люди потребують уваги та підтримки, і держава це забезпечує», – зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
«Укрпошта» стала тією ланкою, яка забезпечила доступність “Зимової єПідтримки” для кожного українця. Для маломобільних верств населення, для мешканців сільської місцевості, для тих, хто живе у прифронтових регіонах, де просто немає змоги скористатися банківською мережею», — зазначає генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.
На що найчастіше витрачали отримані кошти?
До найпопулярніших категорій витрат українців увійшли:
• Комунальні послуги — 4,9 млрд грн (57% від усіх витрат)
• Телекомунікації, зокрема, мобільний зв’язок — 1,9 млрд грн
• Заклади харчування — 443 млн грн
• Ліки — 237 млн грн
• Комп’ютерні мережі та інформаційні послуги — 234 млн грн
• Благодійність, зокрема донати на ЗСУ — 202 млн грн
• Книжки та інша друкована продукція — 178 млн грн
• Залізничні та автобусні пасажирські перевезення, громадський транспорт — 120 млн грн
• Театри і кінотеатри — 80 млн грн
• Поштові послуги — 61 млн грн
Витрати охоплюють програму «Зимова єПідтримка» з 10 грудня 2024 року по 28 лютого 2025 року. Загальна сума коштів, витрачених українцями за цей період, становить 8,6 млрд гривень із отриманих 10,05 млрд за заявками в Дії та через банки-партнери.
Попри завершення приймання заявок, виплати за програмою продовжуються і триватимуть, поки всі заявки не будуть опрацьовані.