Автор: InfoFuture
Україна повернула з російсько-грузинського кордону 65 своїх громадян, депортованих із росії. Частину з них кілька тижнів тримали у підвалі на КПП. Серед повернутих українців 10 жінок та вісім тяжкохворих. Усі вони перебували у пункті пропуску «Дарьялі» «фактично в умовах гуманітарної кризи, створеної діями росії», зазначив очільник українського МЗС Андрій Сибіга. За словами Сибіги, в попередні місяці МЗС України забрав з пункту пропуску «Дарьялі» 44 особи. Таким чином, загальна кількість українців, яких вдалося повернути, становила 109 осіб. Очільник МЗС України нагадав, що криза на російсько-грузинському кордоні почалася у другій половині червня, коли росія різко збільшила кількість громадян України, які депортуються з країни. «Українська…
Уряд підтримав євроінтеграційний законопроєкт щодо створення Національного бюро з розслідувань аварійних подій на транспорті. Метою органу будуть незалежні, об’єктивні та професійні розслідування аварій на всіх видах транспорту. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram Міністерства розвитку громад та територій України. У відомстві зазначають, що наразі в Україні відсутній спеціальний закон, який визначав би правові засади діяльності незалежного органу з розслідувань аварійних подій на транспорті. “Не існує і чіткої правової основи для організації таких розслідувань. Ухвалення законопроєкту також стане кроком у виконанні Україною зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС”, – заявив міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.…
Керівник МЗС Угорщини Петер Сіятро підтвердив чергове призупинення роботи нафтопроводу “Дружба”. Цим нафтопроводом країна отримує російську нафту, і міністр обурився новому нападу на “Дружбу” на території рф. За його словами, це вже третя атака за короткий період, постачання нафти до Угорщини знову зупинили. Раніше про удар по “Дружбі” в ніч на п’ятницю розповів командувач Сил безпілотних систем України Роберт Бровді (позивний “Мадяр”), етнічний угорець із Закарпаття. Він повідомив, що дрони вразили нафтоперекачувальну станцію “Унеча” у Брянській області, удару завдавав 14 полк Сил безпілотних систем.