Автор: InfoFuture
російські війська в ніч на 12 січня завдали чергового удару по українській енергетиці. В результаті атаки тимчасово залишилися без електропостачання мешканці семи областей. Заступник міністра енергетики Роман Андарак на брифінгу повідомив, що внаслідок атаки без світла опинились споживачі в Одеській, Житомирській, Сумській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській та Чернігівській областях. “Енергетики розпочали аварійно-відновлювальні роботи ще вночі”, – зауважив посадовець. Він уточнив, що у Чернігівській області ворог пошкодив енергетичний об’єкт, внаслідок чого низка населених пунктів були від’єднані від електропостачання. “Відновлення електропостачання розпочнеться, щойно це дозволить безпекова ситуація”, – запевнив чиновник. У Міненерго додали, що через несприятливі погодні умови знеструмлено 161 населений пункт у Київській області, 48…
Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти про продовження строку дії воєнного стану і загальної мобілізації. Проєкти законів опубліковані на сайті Верховної Ради. Оприлюднено законопроєкти від 12 січня 2026 року №14366 про затвердження Указу Президента “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” та №14367 про затвердження Указу Президента “Про продовження строку проведення загальної мобілізації” Наразі законопроєкти направлені на розгляд профільного комітету Верховної Ради. Нагадаємо, 30 жовтня 2025 року президент підписав законодавчі акти, що передбачають продовження воєнного стану та загальної мобілізації в країні. Згідно з ними, термін воєнного стану та мобілізації було встановлено до 3 лютого 2026 року.
Вранці російські війська знову завдали ударів по об’єктах залізничної інфраструктури України. Через пошкодження рух окремих поїздів відбувається із затримками. В «Укрзалізниці» повідомили, що для пасажирів організовують трансфери, тим не менш аварійні бригади працюють над відновленням пошкоджених ділянок колії. Про це повідомляє голова правління УЗ Олександр Перцовський. За словами Перцовського, під ранок росіяни знову атакували залізничну інфраструктуру. У зв’язку з цим залізничники входять у новий тиждень у режимі максимальної мобілізації – відновлюють пошкодження та забезпечують перевезення пасажирів. “Під ранок – серія чергових прильотів по залізничній інфраструктурі. Заходимо в цей тиждень сфокусовано та зібрано, щоб знову відновлювати, везти і вивозити”, – зазначив він. Попри…