Міністерка економіки Юлія Свириденко пояснила, як працюватиме Фонд інвестицій в межах «угоди про копалини» між Україною та США. Про це Свириденко та члени переговорної команди, яка працювала над угодою, розповіли в інтерв’ю РБК-Україна.
За словами Свириденко, найближчі 10 років Фонд інвестуватиме в Україні в проєкти, пов’язані з критичними матеріалами, нафтою, газом, а також — у інфраструктуру (порти і термінали).
У Вашингтоні Юлія Свириденко підписала одну угоду — про створення Фонду. Саме її мають ратифікувати у четвер, 8 травня. Решта угод матимуть комерційний характер і будуть підписуватися вже не урядом. З боку України підписант — Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП), від США — Міжнародна фінансова корпорація розвитку (DFC).
Документ передбачає розподіл прибутків лише через 10 років, до цього моменту — тільки інвестиції і лише в Україну. На момент підписання частки у Фонді в України та США однакові — 50/50. Далі є можливість вносити додаткові внески.
30 квітня Україна та США підписали угоду про економічне співробітництво, яке передбачає створення інвестиційного Фонду. Для його запуску необхідно буде підписати ще два документи, проєкти яких ще готуються. Вже 8 травня, як очікується, текст угоди має ратифікувати Верховна Рада.