Поточний склад парламенту не збирається голосувати за законопроєкт, яким пропонується розкрити дані про стан банківських рахунків та банківські сейфи громадян. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев, передає «Судово-юридична газета».
Кабмін наприкінці минулого тижня схвалив для внесення до парламенту законопроєкт, за яким Державна податкова служба виступатиме держателем та адміністратором реєстру рахунків та індивідуальних банківських сейфів фізичних осіб.
Податківці будуть отримувати відповідну інформацію від банків. Таким чином, фактично Податкова служба отримає доступ до банківської таємниці. Відповідний законопроєкт «щодо забезпечення відповідності актам права Європейського Союзу та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)» Кабмін має зареєструвати незабаром.
«Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає. Я вже писав, що таке рішення не пройде через Верховну Раду цього скликання. До схвалення цього законопроєкт урядом він стверджував, що в комітеті немає жодного законопроєкту про відкриття банківської таємниці податковій. І шансів прийняти це рішення немає”, – підкреслив Данило Гетманцев.
Разом з тим, прийняття такого законопроєкт міститься у вимогах численних міжнародних партнерів України, за виконання яких Україна отримує кошти.
Раніше повідомлялося, що Україна зобов’язалася створити Єдиний реєстр банківських рахунків фізичних та юридичних осіб. Відповідні кроки передбачені Планом для реалізації програми Ukraine Facility, за виконання якої Україна отримує кошти від ЄС.
Крім того, 27 грудня 2023 року прийняв Національну стратегію доходів, в якій заплановані реформи зокрема у сфері податків до 2030 року. Зокрема йдеться про те, що треба надати органам контролю доступ до інформації про рух коштів на банківських рахунках платників податків.
Зі свого боку, Мінфін пояснив, що цей законопроєкт розроблений Міністерством фінансів у співпраці з Генеральним директоратом з питань фінансової стабільності, фінансових послуг та союзу ринків капіталу Європейської Комісії та іншими зацікавленими органами.
За словами уряду, прийняття законопроєкт є обов’язковою умовою для забезпечення подання офіційної заявки на приєднання України до SEPA (Single Euro Payments Area).
«Прийняття Верховною Радою цього Закону також сприятиме імплементації в національне законодавство вимог міжнародних стандартів у сфері боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму, виконанню умов для отримання Україною членства в Європейському Союзі, отриманню позитивної оцінки MONEYVAL щодо ефективного впровадження рекомендацій FATF та позитивно вплине на подальші рішення міжнародних партнерів стосовно виділення фінансової підтримки Україні», зазначає Мінфін.