Сьогодні, 26 червня, Україна та рф провели обмін військовополоненими. До України повернули 160 військових, більшість з яких перебували в полоні з 2022 року. Про це повідомили Володимир Зеленськоий та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Серед них – військовослужбовці Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, нацгвардійці, прикордонники та морпіхи.
Звільнені воїни захищали Україну в Маріуполі та на «Азовсталі», на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.
“Дякую всій нашій команді, яка щодня працює над поверненням наших людей. Особлива вдячність усім нашим підрозділам, які на передовій поповнюють обмінний фонд для України та своєю сміливістю забезпечують нам можливість повертати людей. Памʼятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути – і військових, і цивільних”, – зазначив Володимир Зеленський.
Як уточнили у Коордштабі, серед звільнених зокрема 115 оборонців Маріуполя.
Окрім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів. Наймолодшому звільненому Захиснику виповнилося 26 років. Найстаршому – 66.
“Усі визволені пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи, відправляться на реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції у російському полоні. Загалом за період своєї діяльності Координаційний штаб повернув з неволі 9606 військових та цивільних. Висловлюємо щиру вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за важливе посередництво та сприяння в організації обміну. Дякуємо також усім державним структурам, організаціям і фахівцям, які щодня працюють заради повернення наших громадян додому”, – йдеться у повідомленні Координаційного штабу.
